Наші діти всі надзвичайні і загадкові. Вчені багато років спостерігають і аналізують їх розвиток, але ще не один рік вони будуть відкривати щось нове. Варто зазначити, що на розвиток дітей впливають не лише природні особливості, а й соціальні і культурні змінні, притаманні країні та оточенню, в якій вони виховуються.

А чи знали ви наступне?

1. Діти найдопитливіші створіння в світі. Вчені підрахували, що у віці від 3 до 4 років діти щодня промовляють 12 000 слів і задають близько 900 запитань. Тому, мами і тата, починайте читати енциклопедії, як тільки ви дізнаєтесь що станете батьками. Цього часу якраз вистачить, щоб отримати достатньо інформації для відповідей на 900 запитань щодня 🙂 А якщо серйозно, то щоб дитина і надалі була такою ж допитливою і прагнула нових знань, вам доведеться набратись терпіння і відповідати на всі запитання. Якщо ж ви будете відмовляти дитині у відповідях, то з часом ця допитливість згасне, і вже в школі діти будуть просто інертно сприймати і видавати інформацію в потрібний час.

2. Існує таке поняття як «дитяча амнезія». Це процес, коли ми забуваємо перші роки свого життя. Під впливом різних факторів ми забуваємо періоди з 3 до 6 років, а потім з 12 до 18 років. Це нормально, адже таким чином пам’ять фільтрується від непотрібних фактів нашого життя. Але ви в силі залишити згадку про ці періоди. Робіть побільше фото. Так приємно інколи сідати всією сім’єю і переглядати їх! Вони допоможуть вам згадати цікаві моменти і розказати історії, пов’язані з цим кадром. Це може бути прекрасним ритуалом для зближення всіх членів родини.

3. В Японії слова «поганий» або «нехороший» стосовно дітей не використовуються взагалі. Яскравим прикладом такого підходу є табличка на зупинках для велосипедів біля шкіл. На одній з таких можна побачити зображення акуратно припаркованих велосипедів з текстом «Так ставлять велосипеди хороші діти», на іншій – зображення розкиданих велосипедів з текстом «Хороші діти так велосипеди не ставлять». Це прекрасний приклад взаємодії, який повинні використовувати всі батьки незалежно від культури.

4. В дошкільному віці дитина вперше починає порівнювати себе з однолітками. Діти протягом свого становлення переживають багато різноманітних криз. Ви можете помітити, що у вашого дошкільняти починає різко змінюватись поведінка щодо своїх однолітків. Це теж своєрідна норма, оскільки саме в цьому віці дитина починає порівнювати себе з іншими дітьми. Саме тоді з’являється конкуренція і розбіжності. Що можете зробити ви? Закріпити самооцінку у дитини. Словами, діями чи власним прикладом. Успішні діти впевнені в своїх силах і в підтримці батьків.

5. На думку психологів, перше кохання діти переживають не в підлітковому віці, як це прийнято думати, а набагато раніше, в 5-6 років. Саме тоді діти обирають собі пару, одружуються на прогулянці, заводять сім’ю і доглядають за своїми ляльками-дітьми. З ніжністю і розумінням ставтеся до цього процесу. Найгрубішою помилкою з вашого боку буде висміяти дитину і її почуття. Якщо хлопчик чи дівчинка просять поради щодо своєї поведінки, поговоріть з ними, розкажіть про досвід вашої сім’ї. Згадайте разом, як ви познайомились з татом чи мамою, що найбільше вам сподобалось в ній чи ньому, як ви зрозуміли, що закохались. Пам’ятайте, що для дитини її кохання дуже серйозне почуття і на все життя, поважайте його!