Завершення навчального року – завжди важлива подія. Тож ми пропонуємо підбити підсумок під нашими психологічними порадами та статями!

Завершення навчального року – завжди важлива подія. Тож ми пропонуємо підбити підсумок під нашими психологічними порадами та статями.

Отже, ознаки того, що ми найкращі батьки в світі:

  1. Ви завжди навчаєте дитину власним прикладом, а не нудними лекціями. Ми можемо довго переконувати дитину, що їсти овочі – корисно, але якщо при цьому ви їсте хот дог чи бургер, то всі ваші розмови – просто пустий звук.
    Ви можете багато розказувати, що краще прямо сказати «я сердитий і мені потрібен час заспокоїтись», але якщо ви при цьому кричите на дитину, і одночасно намагаєтесь довести, що все нормально, то ви самі собі заперечуєте.
  2. Ви завжди визнаєте свою помилку, і виправляєте ситуацію. Буває по-різному, інколи навіть найтерплячіші батьки можуть посваритися з дитиною. Важливо вміти виправити ситуацію. Після того, як всі заспокояться, поговоріть з дитиною, розкажіть чому виникла така ситуація, якщо ви зробили щось неправильно, визнайте це. Розкажіть, що ви зробили не так і поясність чому. Якщо ж «ініціатором» ситуації була дитина, обов’язково помиріться з нею і поговоріть про те, що ви відчували, коли це сталося.
  3. Ви не навішуєте ярликів. Проговоріть наступні фрази: «в нашій сім`ї дуже люблять чистоту, тому ми всі прибираємо свої речі, будь-ласка, і ти так зроби», «ти неохайний, нечупара, завжди живеш у бруді, прибери свої речі!» Впевнені, ви і самі відчули різницю і можете навіть без психолога сказати, яка фраза буде мати більше результату і не викликати спротиву та відчуття образи.
  4. Коли у дитини проблеми, біль чи сум, перший, до кого вона звертається, це ви. Це означає, що ви створили безпечну зону для дитини. Вона знає, що ви вислухаєте і допоможете. Коли малюк ще малий, така поведінка сприймається, як норма. Дитина вдарилась і прибігла до вас, щоб її пожаліли. Але коли дитина дорослішає, «дорослішають» і її проблеми. І якщо підліток прийде до вас і попросить поради, вважайте, що ви виграли в лотерею. Ви створили такі умови, за яких для вашої дитини ви найбезпечніше місце на землі.
  5. Ви сформували у дитини відчуття рамок. Вона знає, на які правила, дозволи і заборони може опиратися в своїх діях. Наявність рамок формує відчуття стабільності і безпеки.
  6. Дитина вільно проявляє будь-які свої емоції при вас. Згадайте фразу «Чим більше дитина любить маму, тим страшніше при ній себе поводить». Це означає, що хлопчикові не треба грати роль слухняного, а значить, можна розслабитись. Вміння проявляти емоції дуже важливе як для фізичного, так і для психічного здоров’я. Крім того, дитині важливо знати, що ви з увагою ставитесь до її переживань, що вона теж має право сердитись, а ви будете її любити будь-якою.
  7. Дитина може вільно говорити про те, що їй хочеться і що важливо, чого не хочеться, а ви вмієте сприймати це і враховувати побажання дитини при прийнятті рішення.
  8. Ви підтримуєте дитину в усіх її досягненнях і невдачах. Легко хвалити і пишатися, коли дитині все вдається, але найкращі батьки вміють підтримати дитину, підняти її самооцінку і подарувати спокій навіть тоді, коли щось не виходить. І, найголовніше, сформувати впевненість у тому, що потрібно спробувати ще раз і ще раз.

Часто у нас виникає спокуса створити дитині затишок і комфорт завдяки матеріальним благам і цінностям. Але краще для дитини – сформувати відчуття безпеки та спокою, відчуття того, що дім – це місце, де її будуть чекати, любити і завжди розуміти.