Ось ми і підійшли до великої кількості зимових свят, які йдуть одне за одним, приносять купу приємних сюрпризів та емоцій. Але часто батьки починають помічати, що після свят у дітей загострюються тривоги, погіршується поведінка та стають частими емоційні зриви. Велика кількість емоцій призводить до перестимуляції (коли вражень та подій за короткий період часу дуже багато). Як гіпервітаміноз, який викликає важкі алергічні реакції, так і перестимуляція значно гірше впливає на дітей, ніж недостатня кількість емоцій. Це може стати причиною частих примх та сліз. Іншим негативним наслідком перестимуляції стає зниження сприйнятливості. Якщо дитина постійно переживає «перегриз», в неї спрацьовує захисна реакція, яка дозволяє відключати вплив подразників (в тому числі й інформаційних), з’являється відчуття, що у дитини «банани у вухах», вона нікого не чує і не слухає.
Варто пам’ятати, що «кожному овочу свій час», а це означає, чим молодша дитина, тим менший масштаб святкування повинен бути у вашій родині. Для дітей до 3-ьох років взагалі нічого не повинно змінюватись. Чим типовішим будуть дні, тим легше діти перенесуть емоційне навантаження від святкування. Якщо ви плануєте відвідати якесь свято, то його повинно бути не більше одного за весь період (це стосується всіх малят та дошкільнят). Бажання батьків потрапити на кілька свят за короткий проміжок часу призводить до збоїв в режимі дня дитини, до постійного поспіху та нервувань. Саме такий негативний емоційний фон в сім`ї і призводить до навантажень. Чим молодша дитина, тим менша кількість дітей повинна бути на святі, і тим коротше воно повинно бути. Перед відвідуванням дізнайтесь скільки дітей там буде (оптимальний варіант 10-15 дітей). Вибирайте заходи, які підходять дитині за віком так розвитком.

Варто відмовитись або обмежити щоденні походи в гості і запрошень їх додому. Якщо ж ви все таки плануєте святкування, обговоріть з родичами та знайомими кількість подарунків. В такому юному віці діти не сприймають те, що Новий рік асоціюється з великою кількістю подарунків. В якийсь момент вони починають втрачати інтерес до нових коробочок. Варто в такому випадку заховати всі подарунки і викладати їх по черзі потягом кількох тижнів після свят. Велику кількість нових приємних вражень вам забезпечено 🙂

Якщо ж все таки на період святкувань свій графік ви змінили, у вас передбачено багато прогулянок та гостей, уважно стежте за поведінкою дитини. Ознаки перевтоми є досить яскравими, і не помітити їх неможливо: дитина стає роздратованою, примхливою, вона починає поводити себе «не так, як завжди».

Найкраще рішення для всіх – взяти перерву і побути кілька днів вдома, для того щоб відпочити.

Бажаємо вам веселих свят та всього найкращого в новому році!