Вступні іспити і подача документів до першого класу позаду, сімейні переживання вляглися, і можна розслабитись. Але, насправді, найскладніший період у дитини ще попереду. Я маю на увазі Перше вересня та перші тижні в новій школі. Як допомогти дитині пережити ці дні спокійно і без стресу?

1. Розтягніть підготовку на довгий період. Всі знають, що за кілька тижнів до школи ми починаємо бігати по магазинах, приміряючи форму, скупляючи канцтовари і рюкзаки. Така атмосфера і навантаження дуже нервує дитину. Розпочніть підготовку раніше, форму можна спочатку вибрати в інтернеті. А потім сходіть в магазин всією сім’єю. Після походу обов’язково з’їжте морозиво чи погуляйте. Розбийте походи по магазинах на кілька етапів форма, рюкзак, канцтовари — так дитина буде менше стомлюватись.

2. Купляйте канцтовари і рюкзак ще в липні, а то і в червні. Перед Першим вересня в таких магазинах величезні черги і дуже багато людей. Важливо, щоб всі предмети до школи дитина обирала собі сама. Перед походом в магазин варто обговорити приблизну вартість кожного предмета, це допоможе уникнути непорозумінь в магазині, коли вартість покупки буде перевищувати ваші можливості.
3. За декілька днів до початку навчального року прийдіть до школи. Познайомтесь з педагогом, покажіть дитині клас. Проведіть невелику екскурсію по школі: подивіться, де туалет, їдальня, вихід, ваш клас. Все це буде показувати і вчитель, але дитині буде комфортніше прийти у вже знайому атмосферу.

4. За кілька днів до свята виберіть букет, обговоріть кольори і квіти, які б дитина хотіла подарувати. Вже перед лінійкою ви зможете купити букет самостійно, але він буде саме такий, як хотів ваш малюк.

5. Перетворіть перше вересня в сімейне свято. Після лінійки сходіть, або поїдьте в місце, яке заздалегідь обере ваша дитина: кафе, парк, кіно… Повеселіться всі разом, адже ваша дитина входить в новий етап свого життя! І це прекраcно