Наше суспільство чомусь завжди пов’язує образ матері з постійною тривогою та переживаннями. Чи поїв малюк, чи попив, чи не замерз, чи поспав – такі питання постійно крутяться в нашій голові. Одна з найстрашніших ситуацій – час обідати, снідати, вечеряти, а дитина не поїла.

Що робити? Якщо виключити усі психологічні чи фізіологічні проблеми, то причини будуть досить банальні.

 1. Перекуси.
  Згадайте, чи давали ви дитині перекус між основними прийомами їжі. Якщо так, то наступного разу необхідно зменшити порцію чи виключити перекуси протягом дня взагалі. Замініть печиво яблуком, булку – крекером. Про користь фруктів та сухофруктів вже сказано дуже багато. Збільшіть проміжок між перекусом і основною їжею.
 2. Проблема в їжі.
  Дитина така ж особистість, як і ви. У неї можуть буди свої смаки. Саме тому, їжа, яку ви пропонуєте їй, може не смакувати. Можна, звісно, годувати лише макаронами і сардельками. Цим ви заспокоїте свого внутрішнього демона «дитина не їсть», але заженете себе в рамки, коли будете возити за собою певний вид макаронів чи сардельок. Для того, щоб смаки у дитини були різносторонніми, привчайте її до різних смаків з маленького віку. Поспостерігайте за харчовими звичками своєї сім`ї. Якщо у вашому домі перевагу надають ковбасі, то чому ви вірите, що ваша дитина захоче їсти корисну парову котлетку? Звертайтеся до власного досвіду, змінюйте свої звички, і тоді зміниться дитина.
 3. Аналізуйте.
  Чому раніше дитина їла краще? Що змінилося в обстановці і умовах? Наприклад, раніше ви вмикали мультики під час їжі, а зараз – ні. Тут тільки два варіанти вирішення проблеми: повертаєтесь до звичних умов або набираєтесь терпіння (якщо прагнете змітини умови харчування). Дитина обов’язково поїсть, коли добряче зголодніє.
 4. Довіряйте своїй дитині.
  В певний момент вона може бути дійсно не голодна. Сформуйте харчовий режим і чітко його дотримуйтесь. Тоді організм дитини буде відчувати голод тоді, коли наближається час обідати.
 5. Зменшіть об’єми порцій.
  Поняття ситості досить індивідуальне. Методом спостережень, визначіть розмір порції, яку дитина зазвичай з’їдає повністю, і намагайтеся давати їй рівно стільки, скільки вона може з’їсти. Це буде і вас заспокоювати, і дитина не буде переїдати. Тому і на момент наступного прийняття їжі буде голодною.

Якщо все ж таки ситуація не змінюється, а погіршується, то потрібно шукати фізіологічну чи психологічну причини. Можливо, у вашого малюка болить горло, лізуть зуби, або йому потрібна консультація психолога.

Смачного!